blog, redakcja, copyrights

Tworzymy go z myślą o prezentowaniu informacji innych, niż dostępne na stronach internetowych. Chcemy aby stał się on miejscem dyskusji o Tybecie i Tybetańczykach, wykraczającej poza oficjalne doniesienia i raporty z Tybetu. Będziemy publikować tutaj m.in.: relacje z Tybetu, dostrzegające nie tylko piękno Krainy Śniegów ale także trudniejsze do zaobserwowania procesy społeczno –polityczne. Chcemy także, aby znalazły tu swoje miejsce komentarze do najważniejszych wydarzeń w Tybecie, czy też wśród emigracji tybetańskiej, widzianych okiem osób posiadających pewne doświadczenia związane z działaniami na rzecz Tybetu. Do współpracy zaprosiliśmy także podróżników i osoby od wielu lat związane z tematyką tybetańską.

O nas:
Piotr Cykowski, koordynator Programu Tybetańskiego Fundacji Inna Przestrzeń, twórca i redaktor strony www.ratujTybet.org, dwukrotnie odwiedzał społeczności uchodźców tybetańskich w Indiach, interesuje się aktywizmem na rzecz praw człowieka, tybetańską demokracją i kwestią zagrożeń środowiska naturalnego w Tybecie, w latach 2002-2007 członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Tybetu, pomysłodawca i koordynator projektu Monitor Olimpijski (2008), członek Steering Committee International Tibet Support Network, pomysłodawca i koordynator pierwszego komiksu o Tybecie w Polsce 'Tybet. Historie prawdziwe'.

Adam Sanocki, Członek Zarządu Amnesty International (od 2008). Od 1995 r. zajmuje się kwestią Tybetu. Współzałożyciel polskiego oddziału Students For a Free Tibet (2001 r.) oraz Nyatri - Fundacji Pomocy Dzieciom Tybetu (2005 r.). Kilkukrotnie odwiedzał Indie, Nepal - ośrodki uchodźców tybetańskich oraz dwukrotnie Tybet (2000 i 2010). Jako jedyny Polak brał udział w szkoleniu dla działaczy protybetańskich Free Tibet Action Camp na ranczu brata JŚ Dalajlamy w Indianapolis (2002). Specjalizuje się w tematyce przejawów kultury tybetańskiej w Polsce, na ten temat pisał swoją pracę magisterską.

Iwona Bartoszcze, z wykształcenia archeolog, prowadzi autorskie wyprawy po Chinach i Tybecie. Od 2007 r. współpracowniczka Programu Tybetańskiego Fundacji Inna Przestrzeń. Dla Programu Tybetańskiego zajmuje się redakcją strony RatujTybet.org oraz tłumaczeniami. Od 2004 r. wszystkie jej drogi prowadzą do Tybetu. Spędziła kilka miesięcy w Khamie we wschodnim Tybecie, mieszkając razem z Tybetańczykami i ucząc angielskiego. Wędrowała także po Amdo oraz Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Ewa - podróżniczka, wielokrotnie odwiedzała Chiny, gdzie spędziła rok studiując, a także Tybet.

Ola Gajda - studentka kulturoznawstwa - przyszła animatorka kultury - oraz aktywistka Programu Tybetańskiego Fundacji Inna Przestrzeń. Interesuje się podróżami, obcymi kulturami i eksploracją podpowierzchniową... nurkowaniem.

Kontakt z Redakcją: program[at]ratujtybet.org